Radioklub OK1KIK & OL4K Contest station
VHF - UHF - SHF - MicroWave
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS!
Contesting | 2016 | 50 MHz Contest
OL4K - IARU Region 1 50 MHz Contest
OL4K - IARU Region 1 50 MHz Contest
 
    Třetí víkend v červnu (18. - 19. 6. 2016) proběhl IARU Region 1 50 MHz Contest a poprvé s naší účastí z našeho contestového QTH.
    Na závod jsme vyrazili v pátek odpoledne ve složení Michal OK1MTZ s Helenou OK1-36453, Jirka OK6JP s Vojtou OK1JKV a Michalem OK1VM. Páteční počasí bylo zatažené a deštivé, bylo i celkem teplo, když nefoukal vítr. Vojta přivezl 4 el. yagi, transavertor pro 70 MHz a bude zkoušet nové pásmo. V pátek ve večerních hodinách jsme postavili jeden menší stožár pro 70 MHz a 2 m. Krátkou anténu na 2 m použijeme v neděli pro VKV Provozní aktiv, kde rozdáme body. Anténu pro 50 MHz postavíme až v sobotu dopoledne, mělo by být lepší počasí než dnes (nebude snad kolik foukat vítr).
    V sobotu dopoledne začala venkovní příprava pro hlavní závod, nejdříve Michal složil 5ti el. yagi pro toto pásmo, ostatní složili stožár a probíhala příprava na vztyčení. Pro stavbu musel jít dolu stožár pro ostatní pásma, protože by nám vadila kotvící lana. Postavení proběhlo bez problémů, když pomineme setkání se zmijí, která se zabydlela v těsné blízkosti kotvicího kolíku. Dovolila nám ukotvit stožár a naštěstí se jen koukala, co to vlastně provádíme, hi. V sobotou bylo počasí celkem slušné, zataženo z 6/8, střídavě svítilo sluníčko a maximální teplota byla 15°C. Proběhlo předzávodní testovací QSO do SV a byla radost, že nám to funguje. Závod zahájil Michal OK1MTZ a pak jsme se u zařízení postupně střídali. Jak se blížila půlnoc, tak qso již moc nepřibývala a proto jsme šli spát.
    V neděli ráno začala qso opět přibývat do logu. V 10:00 si Jirka odběhnul k zařízení pro 144 MHz a odjel VKV PA. S výsledkem byl spokojený, 69 qso a 15 násobičů mu nakonec vyneslo 3 120 bodů. Po menší pauze se pak vrátil na 50 MHz, kde mezitím byl Michal OK1MTZ, aby (ještě o tom nevěděl) byl u zařízení až do konce závodu. Michal měl mezitím štěstí a strhnul se na něj pile-up stanic ze severozápadu, na výzvu přicházela jedna za druhou, hi. Pak ho vystřídal Jirka (moc se mu nechtělo, ale to ještě nevěděl, co ho čeká, hi), nejdříve proladil pásmo, udělal pár qso a pak odjel zbytek závodu na výzvu. Jaké bylo ale jeho překvapení, když mu na výzvu přišel K1TOL, nejdřív tomu vůbec nemohl uvěřit, ale nakonec se qso podařilo. Zapsáno do logu a hned byl nový odx, který vydržel až do konce závodu. Vojta na 70 MHz nakonec udělal 4 qso a byl spokojený, vždyť to bylo první seznámení s tímto pásmem. Celkově to od nás chodilo hlavně na východ, severozápad a jihovýchod, pěkná qso byla i na jihozápad, je to krásně viditelné na mapě. Podařila se i spojení severním směrem a to i přes převýšení, které zde máme. Byl to náš první závod na 50 MHz a zatím to vypadá, že nebude poslední. Všichni byli spokojeni a to je přeci to hlavní, jezdíme to pro radost.

Děkujeme všem za spojení (předzávodní i závodní), trpělivost a těšíme se na PD 2016.


Band QSO Points
50 MHz 183 177 933

 
Mapa QSO 50 MHz
Mapa QSO 50 MHz
 

Antény pro všechna pásma 50 / 70 / 144 MHz
Antény pro všechna pásma 50 / 70 / 144 MHz

Sobotní pohled na JZ
Sobotní pohled na JZ

Zmije u SZ kotvy
Zmije u SZ kotvy

Oprava transvertoru pro 70MHz
Oprava transvertoru pro 70MHz

Michal OK1VM u zařízení pro 70 MHz
Michal OK1VM u zařízení pro 70 MHz

Michal OK1MTZ u zařízení pro 50 MHz
Michal OK1MTZ u zařízení pro 50 MHz

Sobotní pohled na JJV
Sobotní pohled na JJV

Zapsal Jirka OK6JP

Foto Jirka OK6JP
Poslední změna: 2016-06-25 23:11:27