Radioklub OK1KIK & OL4K Contest station
VHF - UHF - SHF - MicroWave
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS!
Contesting | 2011 | Zimní QRP
    V neděli 6. února 2011 jsme se zúčastnili Zimního QRP závodu.
    Letos jsme se rozhodli, že sezonu začneme rekreačně pojatým Zimním QRP závodem pod klubovou značkou OK1KIK. Vojta OK1JKV navrhl jako vhodné místo Komáří Hůrku (lokátor JO60WQ) s tím, že vlastní závod spojíme s výletem završeným svezením na lanovce. Sešli jsme se ve složení Michal OK1MTZ + (X)YL Helena, Emil OK1CS + 1, Miro OK1OX, Vojta OK1JKV a Miloš OK4MT. Do Krupky jsme se dopravili ve třech skupinkách, někteří vlakem, ostatní auty a dále jsme postupovali společně. Nalezení spodní stanice lanovky však bylo obtížnější, než jsme čekali. Většina pak pokračovala na vytčený vrchol lanovkou, technická skupina jela jedním autem.
    Za nejvhodnější místo k vysílání jsme si zvolili parkoviště před vrcholovým hotýlkem. I když jsme přijeli brzo, stejně jsme nestihli začít včas. Musím přiznat, že hlavním důvodem byla nedostatečná technická příprava, zejména nezvládnutá metodika stavění Vojtovy nové trojnožky. Další slabinou byly nedostatečně nastudované propozice, takže po úvodní montáži antény na 144 MHz (a zjištění, že na pásmu je mrtvo) následovala její demontáž a nahrazení anténou pro 432 MHz.
    Vlastní závod tedy začal Michal OK1MTZ na 432 MHz až v 09:38 UTC a celkem udělal 28 spojení. Jednou si dokonce vykoledoval napomenutí, neboť protistanici se zdálo, že náš výkon je nepřiměřeně velký (jeli jsme na holou FT-817...). Většina ostatních účastníků se zatím odebrala na výlet do blízkých Fojtovic s cílem vyhledat restauraci.
    Druhé kolo začal po výměně antén Miloš OK4MT. Po pár minutách ale přišel první problém: Do trojnožky s anténou nacouval zahraniční automobilista rozvášněný myšlenkou na oběd v místním hotýlku. Naštěstí se ukázalo, že na zařízení žádné škody nevznikly. Přesto to však bylo nepříjemné vytržení. Po dalších pár minutách ale bylo naše snažení definitivně ukončeno personálem hotýlku, který nás z parkoviště vykázal...
    Nastal tedy neplánovaný přesun do Fojtovic. Tam, pod kopcem, na parkovišti před restaurací U Pepy a Evy, jsme našli útočiště na zbytek závodu. Emil OK1CS znovu rozložil pracoviště a rozdal ještě pár bodů...
    Po sbalení techniky se většina účastníků vrátila pěšky na parkoviště u spodní stanice lanovky zatímco technická skupina odjela autem.
    Jelikož jsme během závodu změnili stanoviště, může mít naše účinkování v tomto závodě pouze význam rozdávání bodů. Přesto tento výlet hodnotíme kladně. Poznali jsme nové končiny. Potkali jsme zajímavé lidi. A připoměli jsme si, že technickou přípravu nelze podceňovat.

 
Cesta lanovkou
Cesta lanovkou.
 
Cesta lanovkou
Cesta lanovkou.
 
Vojta OK1JKV a Milos OK4MT
Vojta OK1JKV a Milos OK4MT.
 
Restaurace u Pepy a Evy
Restaurace u Pepy a Evy.
 
Emil OK1CS
Emil OK1CS.
 
Zapsal Miloš OK4MT
Foto Vojta OK1JKV a Emil OK1CS
Poslední změna: 2014-01-26 22:41:35