Radioklub OK1KIK & OL4K Contest station
VHF - UHF - SHF - MicroWave
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS!
Contesting | 2010 | VHF Contest
    První celý víkend v září (4. - 5. 9. 2010) jsme se zúčastnili VHF Contestu, jako už tradičně z naší vysokohorské základny v Krkonoších.
    Na kótu jsme tentokrát vyrazili ve třech skupinkách v pátek odpoledne. Nejdříve dorazili Jirkové OK1-35506 a OK1PRT, následováni Emilem OK1CS, Emčoušem a Michalem OK1MTZ a nakonec dorazili Roman OK1RT a Vojta OK1JKV. Večer jsme hned začali se stavbou žebříkového stožáru a antény M2. Složení stožáru a antény bylo provedeno již za tmy a proto bylo rozhodnuto, že upevnění antény na stožár a jeho vztyčení se uskuteční až v sobotu.
    V sobotu bylo po vášnivé debatě rozhodnuto, že k anténě M2 na rotátoru přidáme ještě po jedné anténě do 3 fixních směrů (V, J a Z), protože M2 je hodně úzká a na výzvu budou lepší fixní antény ("krátké" směrovky). U jedné antény do fixního směru bylo nutné ještě opravit dipól, který měl utržený přívodní kabel. Při zapojování antén byla upravena koncepce, bylo nutné vymontovat nefunkční předzesilovač a připojit nový externí. To si následně vyžádalo natažení nového napájecího kabelu. K připojení všech antén do anténního relé a ke vztyčení stožáru došlo cca 30 minut před začátkem závodu. Závod jsme začali i přesto s cca 30 minutovým zpožděním. Během první hodiny závodu nám asi 3x vypadl proud během spojení. Výpadek byl vždy na cca 4 minuty a opakoval se v intervalech cca 8 minut.
    Vojta si v sobotu odpoledne natáhnul dipól na KV pásmo 20 m, nastartoval ntb spolu s FT-817 a začal pracovat digitálním provozem.
    V sobotu večer dorazil Saša OK1UEI, který přivezl spoustu čerstvých hub. Závod odstartoval Emil, který byl cca po 3 hodinách vystřídám Sašou, dále si to převzal Michal a Saša s Romanem začali připravovat čerstvé houby. Noční směnu si opět vzal Saša, který byl ve 2:00 SEČ na chvilku (max. 3 minuty) vystřídán Romanem, který hned udělal ODX (840 km). To Sašu vybudilo natolik, že byl ODX navýšen o 17 km na celkových 857 km (YU1VG). Po třetí hodině ranní místního času byl Saša vystřídán Emilem. Ráno byl u stroje opět Michal, který byl opět vystřídán Sašou a na posledních několik hodin si ke stroji sednul Emil a závod dokončil.
    Během závodu bylo provedeno zakreslení kolíků pro připevnění kotevních lan pro zimní období, aby se ulehčilo jejich hledání ve sněhu. Byla použita "provázková" metoda, která nám zajistí bezproblémové nalezení kolíku.
    Počasí bylo celkem slušné, sluníčko svítilo, občas lehce zapršelo ( v Holicích to bylo horší ;o) ). V noci sice byla zima okolo nuly, ale v chatě bylo příjemné teplo.
    Celkové výsledky: [www.vhfcontest.net].

 
Band QSO Points
144 MHz 395 116 642

 

 
Mapa QSO
Mapa QSO
 

 
OL4K VHF Contest 2010
OL4K VHF Contest 2010.
 

 
Vystrojování žebříkového stožáru pro 144 MHz.
Vystrojování žebříkového stožáru pro 144 MHz..
 
Vystrojování žebříkového stožáru pro 144 MHz.
Vystrojování žebříkového stožáru pro 144 MHz..
 
Vztyčování žebříkového stožáru pro 144 MHz.
Vztyčování žebříkového stožáru pro 144 MHz.
 
Emil OK1CS
Emil OK1CS.
 
Saša OK1UEI
Saša OK1UEI.
Zapsal Jirka OK1-35506
Foto Jirka OK1-35506
Poslední změna: 2014-01-26 22:41:35